Ваш психолог у Києві
с 8:00 до 19:00

Транзактний аналіз

DSC_0705

Життєвий сценарій, як його можна змінити?

«Все наше життя – гра»

Для того, щоб дізнатися про все Ваше життя, мені не треба бути ворожкою! Мені достатньо бути транзактним аналітиком. Від народження до шести років ми плануємо, як проживемо наше життя на підставі поведінки наших батьківських постатей. Потім ми про це успішно забуваємо та живемо, не усвідомлюючи, що вже написали сценарій нашого життя. Звичайно в підлітковий період ми можемо все змінити, але часто ми живемо не усвідомлюючи, чому ми поводимося якимось особливим чином. Ми написали книгу нашого життя, яку можемо покращити чи змінити.

Ви зможете стати господарем свого життя та контролювати події, що відбуваються навколо, та впливати на своє оточення. Ви станете впевненою людиною, яка зможе говорити іншим, що з нею відбувається, без страху, що інші припинять любити. Ваше оточення почне Вас поважати ще більше, а життя з кожним днем ​​змінюватиметься на краще.

Дайте відповідь на питання:
 • У Вашому житті повторюються однакові ситуації, і ви не знаєте, як жити по-іншому?
 • Все відбувається знову і знову?
 • Ви не можете зрозуміти, як діяти в ситуаціях, що повторюються?
 • Ви не розумієте, чому вас кидають, не люблять, йдуть?
 • Ви хочете розібратися зі своїм життям і змінити його на краще?
 • Ви не довіряєте людям і боїтеся близькості?
 • Ви не раді життю чи бувають хвилини відчаю?
 • Ви хворієте і не ходите до лікаря?
 • Вам важко ухвалювати рішення?
 • Ви тішите інших людей, але не себе?
 • Інші порушують ваші межі?
 • Ви давно не відчували себе щасливим та успішним?
Якщо Ви на багато з цих питань відповіли ствердно, приходьте до мене і ми почнемо роботу, використовуючи такий метод роботи, як транзактний аналіз.
Hands and ThreadЩо таке транзактний аналіз?

Це напрямок психотерапії, який включає методи розуміння та аналізу особистості людини та її поведінки. Засновником транзактного аналізу є американський психіатр Ерік Берн. Згідно з його вченням, у різних життєвих ситуаціях людина може перебувати в різних его станах – батько, дорослий і дитина.

Батько

– це закладена у нас із дитинства модель поведінки. Батько може виявлятися у двох его-станах «Критикуючої Батько» та «Дбайливий Батько». В обох випадках, батько дає установки та програмує дитину – «не роби», «не відчувай», «правильно, коли…», «ти маєш робити…». А іноді це голоси наших батьків, які звучать у нашій голові і нас критикують, звинувачують, лають.

Приклад: конфлікт між подружжям. Один із подружжя каже:

“Ти ніколи не допомагаєш мені по дому!”

“Ти ледар!”

Це посил зі стану Батька. Потім це може бути прокладено у своїх думках, того, хто звинувачував і в голові ви почуєте фразу мами: «Говорила я тобі, що він ледар. Тільки ти могла вибрати такого ледаря!»

Стан Батька проявляється у моделі нашої поведінки та почуттях. Наприклад, якщо самотня мама каже маленькій дівчинці про те, що справжнє кохання практично неможливо знайти, у житті всі мужики козли і вони завжди зраджують, така дівчинка виростає з установкою, що чоловіки небезпечні, нічого доброго стосунку не приносять і насилу зможе побудувати щасливі стосунки. . Або знайде чоловіка, який їй зраджуватиме і кине в найскладніший момент. Так повторюються сценарії від мами до доньки.

Дорослий – це об’єктивна оцінка реальності з урахуванням власного життєвого досвіду. У стані дорослої людини здатна тверезо оцінювати ситуацію та приймати певні життєві рішення.

Іншими словами, дівчинка з самотньою мамою, про яку ми говорили вище, розуміє, що щасливі пари та стосунки існують. Вона бере інформацію про це із зовнішнього світу – наочний досвід її друзів та колег, телебачення, література. А найчастіше усвідомлює, що їй потрібна допомога фахівця, щоб навчитися новим моделям поведінки з чоловіками та навчитися не реагувати на той тип чоловіків, які її можуть зруйнувати чи покинути.

“Дитина– емотивний початок у людині, дитячі переживання та реакції щодо себе та інших.

Стан дитини може виявлятися у 2-х видах:

«Природна дитина» – всі природні почуття та переживання, властиві нам із самого дитинства: наївність, безпосередність, природність, довірливість, винахідливість.

«Адаптована дитина» – поведінка, спрямована на те, що відповідати вимогам батьків, радувати їх, а не себе, відповідати їхнім очікуванням.

На прикладі дівчинки з самотньою мамою, виявляти стан природної дитини, коли дівчинка не дивлячись на свої страхи, каже, я хочу любити, я хочу бути прийнятою та важливою для іншої людини. З адаптивності дитини, дівчинка каже сама собі, так, мама мала рацію і я не гідна щастя, мене ніхто не полюбить, тому що нема за що.

Що вирішує транзактний аналіз?

Засобами ігор та аналізу життєвого шляху, транзактний аналіз коригує ваші установки, переконання та життєві сценарії та виробляє «дорослий» его-стан, який дозволяє самостійно, без чужого впливу та переконання, будувати щасливе та емоційно-здорове життя, виробляти свої індивідуальні сценарії та модель поведінки.

Транзактний аналіз дозволяє:
 • Проаналізувати вашу поведінку, а потім виробити її найбільш ефективну модель, яка наповнить Ваше життя радістю, щирістю та повнотою.
 • Розвивати вас як гармонійну особистість.
 • Знаходить та опрацьовує ваші психологічні проблеми.
 • Навчить вас правильно вирішувати конфліктні ситуації.
 • Звільнить від шаблонів та стереотипів, закладених у дитинстві, які заважають жити повноцінним життям.
Що відбувається під час сесії?
 1. Ми проводимо діагностику Вашого життя. Визначаємо ваш сценарій.
 2. Аналізуємо сценарій, за яким Ви дієте: виявляємо руйнівні моделі поведінки.
 3. Вчимося новим моделям поведінки, які змінять та покращать якість вашого життя.
 4. Переписуємо сценарій та закріплюємо результати.
 5. Насолоджуємося виконаною роботою та живемо довго та щасливо
Що робити?

Інформація про вартість

З любов’ю та підтримкою, Влада Березянська.

P.S. Розкажіть про транзактний аналіз своїм друзям. Надішліть посилання всім, хто вам не байдужий. Давайте змінимо світ на краще. Дійте!