Ваш психолог у Києві
с 8:00 до 19:00

Як боротися із завищеними очікуваннями?

6303_39130_df5b7d45a7

Ви очікували, що на річницю вашого весілля чоловік відвезе вас на романтичне побачення у замок у Карпатах, а натомість ви відправились на вечерю у звичайнісінький ресторан? Чекали в подарунок ту саму золоту каблучку з діамантом, а отримали золоту каблучку без дорогоцінного каменю? Зрештою, ви чекали на принца на білому коні, а приїхав просто чоловік, на чорній машині вітчизняного виробництва? Що ж, давайте тоді поговоримо про завищені очікування і про те, як з ними боротися, якщо вони не реалізувалися.

Вчимося мріяти/очікувати правильно

Ви можете бути повністю впевнені в тому, що ваші очікування виправдяться, лише коли «здійснення» залежить виключно від вас. Наприклад, ви дуже хочете купити машину, порахували скільки вам необхідно буде відкладати грошей і через рік придбали бажаний автомобіль. Все просто. Ви придумали це бажання, ви вибрали конкретну марку, ви накопичили гроші та здійснили покупку.

Коли ж виконання нашого бажання/очікування залежить від іншої людини, необхідно зрозуміти, що ми ніколи не можемо бути впевненими у 100% правильному виконанні загаданого. Тому що інша людина не знає і не може «прочитати» (хіба що вона ворожка), машину якого кольору ви хочете, якої марки, з яким об’ємом двигуна і так далі.

Як мріяти і чекати правильно, щоб не відчувати потім розчарування? Або брати повністю на себе відповідальність за мрії або дати повну інформацію про те, як саме має здійснитись ваша мрія, людині, від якої це залежить.

Звичайно, є випадки, коли виконання бажання залежить від факторів, які нам не підвладні. Наприклад, погана погода, яка повністю перекреслила день на свіжому повітрі. Саме тому, давайте продовжимо нашу розмову та поговоримо про те, як уникнути розчарування та нереалізованого бажання.

Portrait of pensive businesswoman looking up

  1. Чи ваше це бажання

Подумайте, ви дійсно давно мрієте про те саме кільце з діамантом або просто таке саме кільце подарував вашій подрузі її чоловік і тепер ви відчайдушно хочете отримати таке саме? Розуміння того, чи дійсно ви хочете якусь річ чи подію у житті, допоможе вам уникнути розчарування у майбутньому. Тому що якщо це не ваше бажання, то а) у нього менше шансів на здійснення і б) ви не отримаєте жодного задоволення, якщо воно таки здійсниться.

  1. Перестаньте жити за принципом «Все чи нічого»

Це один із найпоширеніших випадків, коли людина відчуває розчарування від нереалізованого очікування. Наприклад, ви нафантазували, що день на відкритому повітрі ви проведете у заміському комплексі, у середині відпочинку ви підете на сеанс масажу, потім пройдете чайну церемонію і наприкінці з’їсте салат з морепродуктів. У підсумку, ви проводите день у заміському комплексі без басейну, замість масажу вам пропонують відвідати сауну, а замість салату з морепродуктів на тарілці паста з овочами. Як і в першому, так і в другому випадку, обидва варіанти є досить добрим сценарієм для відпочинку у вихідний день. Однак, людина, яка живе за принципом все або нічого, відмовляється від запропонованих варіантів, псує настрій собі та оточенню, розчаровується у своєму бажанні та проводить день у жахливому настрої. Саме тому дуже важливим є наступний пункт!

  1. Радійте тому, що маєте.

Адже насправді, якщо не збулася мрія про басейн, коктейль, масаж і морепродукти, можна сказати собі: «Нічого страшного, значить наступного разу! А сьогодні, я проведу відпочинок іншого плану» Уміння приймати те, що дає вам життя, цінувати це і радіти кожній дрібниці, робить людину щасливою.

Lonely girl with suitcase at country road dreaming about travel.

  1. Вміти чекати

Нічого страшного, що ваше очікування не справдилося прямо зараз чи в середу, о 19.00, коли ви це ретельно запланували. Те, що очікування не відбулося в цю саму середу не означає, що воно не відбудеться зовсім. Навчіться чекати. Продовжуйте жити повноцінним життям, при цьому довіртеся, що воно принесе все, що вам необхідно у потрібний час та у потрібному місці. Нічого страшного, якщо те, що ви запланували, станеться трохи пізніше.

  1. Живіть тут і зараз

Тоді у вас, по-перше, не виникатиме завищених очікувань, адже ви вже щасливі, цієї самої хвилини. По-друге, вам буде набагато легше приймати те, що бажання/очікування не справдилось, але тут і зараз ви живі та здорові, щасливі і у вас усе попереду.

Бережіть себе та близьких!

З любов’ю та підтримкою, Влада Березянська, психолог.